Thanee van Hulst is de vriendin van Tom Dumoulin

Tom Dumoulin is Neerlands trots op de fiets. De wielrenner geldt als de klassementstopper namens Nederland. Zijn specialiteit is tijdrijden.
‘De vlinder van Maastricht’, zoals hij tegen zijn wil in wordt genoemd, woont sinds de zomer van 2015 in het Belgische Kanne. ,,Ik heb net een huis gekocht, de sleuteloverdracht is op 1 juli. De verhuizing staat gepland na het seizoen. Maar ik zal me Maastrichtenaar blijven voelen.” Zijn vader werkte in het ziekenhuis, zijn moeder werkt bij de lokale overheid. Zijn bijnaam komt overigens door zijn geboorteplaats (Maastricht) en zijn sierlijke manier van fietsen. Wellicht dat ook zijn welbekende grote glimlach eraan bijdraagt.
Dumoulin begon op zijn 15e te fietsen bij Rabobank, tot dat moment lag zijn interesse vooral bij het voetbal. Toen hij na het gymnasium werd uitgeloot voor de studie medicijnen besloot hij zijn kansen te wagen als wielerprof. Hij reed voor Argos-Shimano en Giant. In 2011 nam hij voor het eerst deel aan professionele wedstrijden. Successen behaalde hij in 2014 als Nederlands kampioen tijdrijden en in datzelfde jaar de bronzen plak op het WK.
Nog succesvoller was hij in 2017 door de Giro, de Ronde van Italië, op zijn naam te schrijven. Een jaar later werd hij 2e in de Tour de France.
[fb_embed_post href=”/” width=”550″/]